DENEMELER

Müslümanların Lgbt Anti-Propagandası, Propagandaya Dönüşmesin!

Müslümanlar olarak karşıt olduğumuz şeye öyle bir anti-propaganda yapıyoruz ki, farkında değiliz ama sanki propagandaya dönüşüyor bu karşıtlığımız.

Ben LGBT’lilerden korkmuyorum. Onlar bataklığın içinde. Zavallı durumdalar. Ama biz daha sakin, daha emin ve daha kararlı cümlelerle veya tarzlarla karşıtlık sergilemeliyiz.

Hemen nerde bir gökkuşağı rengi görsek aniden kızgın hale gelerek tepki veriyoruz. İnanın bu tarz öfkesel tepkiler gençlerde daha çok merak uyandıracak. Kabukla uğraşmak yerine kalbini hedef almalıyız. Meseleyi etraflıca gençlerimize sunabilmeliyiz.

Renkler üzerinden değil. Gençlere – bize göre- pislik olan LGBT yaşam tarzını sakin bir şekilde deklare ederek, özgüvenli bir şekilde sunmalıyız. Yani korkarak değil, “yayılıyorlar, durduramıyoruz bunları” görüntüsü veriyoruz sanki…

“Yok şu markada, bu markada şu renkler var” falan.. Belki reklam için tonlarca para vermiştir küresel şeytanlar. En asgarisi o üründen almamaya çalışırız veya güç-birliktelik oluşturmanın önemini daha iyi anlarız. Ama şunu bilelim ki Hakk daima üstündür. Tedirgin ve korkak olmamalıyız. Emin ve kararlı bir duruşla karşıtlığımızı ortaya koymalıyız.

İnanın acıyorum onlara. Fıtratın hazlarından uzak, berbat haldeler. Düşünsenize nesilleri olmayacak bunların. Gelecekleri yok aslında. Renklere karşı çıkacağımıza yavrularımıza gerçek bir ana-baba olalım ki, onların tuzağına düşmesinler, mesela ilk adım bu olmalı. Yavrunla aran bozuksa istersen bütün renklere düşman ol, hikaye.

Hatta taşrada böyle tip kişilerin çıkmasının en temel sebebi baskıcı ebeveynler olduğu da söyleniyor. Asıl buraya odaklanalım. Aile yapımızı güçlü tutmanın yollarını öğrenelim. Ama sürekli çatışan anne baba rollerini gören çocuğun olumsuz etkilenmesi kaçınılmazdır.

Lut peygamberimizin bu tiplerle mücadelesini anlatalım çocuklarımıza. Üstelik bunlar bu işin zorbalığına kadar gitmişler. Yani Lut peygamberin misafirlerine zorla el koymaya çalışmışlar.

Demek ki bu azgınlığın bugünki temsilcileri gücü ele geçirse belki kadın-erkek ilişkisini bile yasaklayacak ve kötü görecek. Hem-cins ilişkisini dayatacak topluma.

Peygamber kıssasından bunu görüyoruz. Hak batıl mücadelesi azmi içerisinde ve kendimizden emin bir vizyonla yolumuza devam etmeliyiz. Karamsar ve tedirgin ruh halleri anti propagandayı, propagandaya dönüştürür. Buna dikkat edelim.

Kısacası renkleri görüp öfkelenme yerine bize ne düşüyor diye sorup uzun soluklu çalışmalara girmeliyiz. Lgbt’yi iyi tanımalıyız. İradesi dışında olan ile iradesi dahilinde olanı iyi bilmeliyiz. Nefsin dizginlenmemesini insanı nerelere sürüklediğinim ibretlik manzarasıdır aynı zamanda bu manzara…

Son olarak Lut peygamber kıssasından şu dersi de alalım, Lut peygamber diyor ki,
قَالَ لَوْ اَنَّ ل۪ي بِكُمْ قُوَّةً اَوْ اٰو۪ٓي اِلٰى رُكْنٍ شَد۪يدٍ
(Lut): “Keşke sizi savacak bir gücüm olsaydı yahut sağlam bir yere sığınabilseydim” dedi. (Hud:80)

Burdan da anlıyoruz ki Müslümanlar hakkı ayakta tutmak için güçlü olmaları gerekiyor. Aksi halde böyle pisliklerin elinde zorbalığa düçar oluruz. Bu açıdan müslümanlar mezhepçilik ve ırkçılık yapmadan kardeş olmayı başarmalıdırlar. Vesselam.
1
Lütfen bu yazıyla ilgili bir yorum bırakınx

Mustafa TOSUN

Tepkinizi İfade Edin
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

* Kaynak belirtmek suretiyle alıntı yapılabilir.
* Yazarın düşüncesi, sitenin genel düşüncesinden farklı olabilir (Düşünce farklılığı zenginliğimizdir).
* Yazının tüm sorumluluğu yazarın şahsına aittir.

Mustafa Tosun

Mustafa Tosun 1987, Adıyaman doğumlu. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şanlıurfa'da öğretmen olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İslami okumaları lise yıllarında başladı. Fizilal-i Kur'an Tefsirini ilk lise yıllarında okuyan yazar, Üniversite yıllarında ise okumalarına/yazmalarına aralıksız olarak devam etti ve Özgün İrade, Söz ve Adalet, Bilge Adamlar, Kur'ani Hayat, Haksöz Dergilerini takip etti. Hoca ayrımı yapmadan İslami okumalarına devam etmektedir. Kur'an Merkezli Sünnet paradigmasını, İslam Kardeşliğini ve Ümmet Bilincini önemseyen yazarımız, Mezhepçiliğe ve ırkçılığa da karşı duruşu ile mücadelesine devam etmektedir.
5 1 Oy
Gönderiyi Puanla
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Sinan
Sinan
2 yıl önce
Yayın içeriği hakkında geri bildirim Mustafa TOSUN" Devamını Oku »

Mustafa bey kaleminize sağlık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi bildirmek ister misiniz, lütfen yorum yapınx