YAZILAR

Rabbimizin Kullarına Rahmeti, Mucizeleri ve Duamız

Yüce Rabbimizin kullarına peygamberler aracılığı ile ayetler/mucizeler göndermiş olması üzerinde iyice tefekkür edersek aslında O’nun kullarına karşı nasıl da merhametli olduğunu anlarız.

O mucizeler ki, kalbi katı ve aklı donuklar içindi, Rabbimiz onları bile gözden çıkarmadı. Zaten aklı ve vicdanı aktif olanlar Rablerine iman etmişti. Bu mucizeler onların sadece imanını daha da kavi yapacaktı. Ama şu bir gerçek ki, Allah’a doğru adım atmayan katı kalpler ve donuk akıllıların ekserisi mucizelerden istifade edemediler.

Buradan anlıyoruz ki, kalbi aydınlatmak ve aklı atıl halden çıkarmak çok ama çok önemli… Bu uğurda çaba sarfetmek gerek.. Zira mucizeler zaten her zaman mevcut.. Onu gören göz, duyan kulak, anlayan akıl, hisseden kalp taşımadıktan sonra sonuç hüsran….

Ey Rabbim! ?Nebilerinle birlikte akleden kalpleri ile iman etmiş olanlar o mucizelere tanıklık ettiler ve kalpleri daha da mutmain oldu. Bizler de 14 asır sonrasından geldiğimiz Son Nebi’ye (as) iman ettik. Ne olur bizim kalblerimizi de mutmain eyle! Bu çağın ahvalini en iyi bilensin. Kalplerimizdeki imanı güçlendir. Senin yardımına ve merhametine her zaman muhtacız!

Sen yüreklerimizin künhünü bilensin..

Mustafa Tosun

Tepkinizi İfade Edin
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

* Kaynak belirtmek suretiyle alıntı yapılabilir.
* Yazarın düşüncesi, sitenin genel düşüncesinden farklı olabilir (Düşünce farklılığı zenginliğimizdir).
* Yazının tüm sorumluluğu yazarın şahsına aittir.

Mustafa Tosun

Mustafa Tosun 1987, Adıyaman doğumlu. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şanlıurfa'da öğretmen olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İslami okumaları lise yıllarında başladı. Fizilal-i Kur'an Tefsirini ilk lise yıllarında okuyan yazar, Üniversite yıllarında ise okumalarına/yazmalarına aralıksız olarak devam etti ve Özgün İrade, Söz ve Adalet, Bilge Adamlar, Kur'ani Hayat, Haksöz Dergilerini takip etti. Hoca ayrımı yapmadan İslami okumalarına devam etmektedir. Kur'an Merkezli Sünnet paradigmasını, İslam Kardeşliğini ve Ümmet Bilincini önemseyen yazarımız, Mezhepçiliğe ve ırkçılığa da karşı duruşu ile mücadelesine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu