YAZILAR

Yeni Yıl İçin Tefekkür ve Dua

Vel asr. İnnel insane lefi husr.
(asra andolsun. İnsan husrandadır)

Müslüman şahsiyetin,
Zaman algısı, zamana bakışı, Allah’tan ve ölümden bağımsız olamaz. Yani bir müslüman geçen zamanı ve geriye kalan zamanı düşüneceği zaman Allah’ı ve ölümü unutarak yapamaz bunu. İslam bizi gerçekçi bir zemine kavuşturuyor. Altın değerinde akıp giden zaman sözkonusu olduğunda seküler bayağılıklar, bohemce eğlenceler içerisine giremez müslüman. Ciddi bir hayat yaşadığının farkındasır çünkü.

Ey Yüce Rabbimiz! Geçmişte bize verdiğin nimetlerden ötürü Sana sonsuz şükürler olsun. Zaman tükeniyor. Ölüme yaklaşıyoruz. Sana geleceğiz. Huzurunda yüzü ak olanlardan eyle. Defterini sağdan alanlardan eyle. Bizi ebedi nimetlerine cennete dahil eyle.
Bize vereceğin zamanı daha üretken, daha özgün, daha çalışkan, Senin rızana daha uygun bir şekilde geçirmeyi nasib eyle. Bizim ve çocuklarımızın üzerinden nimetlerini ve rahmetini eksik eyleme. Sana her daim muhtacız. Amin.

Miladi 2020 yılına yarın gireceğiz. 1 sene bitti. Yeni senemiz, hesabını verebileceğimiz, üretken, pozitif değişime yönelecek, ilmi, fikri, ameli, teknik anlamda kendimizi geliştireceğimiz bir sene olur inşaallah.

İllellezine amenu ve amilussalihati vetevesev bil hakki ve tevesev bi sabr.
(ancak iman edenler ve salih amel işleyenler müstesna)

Tepkinizi İfade Edin
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

* Kaynak belirtmek suretiyle alıntı yapılabilir.
* Yazarın düşüncesi, sitenin genel düşüncesinden farklı olabilir (Düşünce farklılığı zenginliğimizdir).
* Yazının tüm sorumluluğu yazarın şahsına aittir.

Mustafa Tosun

Mustafa Tosun 1987, Adıyaman doğumlu. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şanlıurfa'da öğretmen olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İslami okumaları lise yıllarında başladı. Fizilal-i Kur'an Tefsirini ilk lise yıllarında okuyan yazar, Üniversite yıllarında ise okumalarına/yazmalarına aralıksız olarak devam etti ve Özgün İrade, Söz ve Adalet, Bilge Adamlar, Kur'ani Hayat, Haksöz Dergilerini takip etti. Hoca ayrımı yapmadan İslami okumalarına devam etmektedir. Kur'an Merkezli Sünnet paradigmasını, İslam Kardeşliğini ve Ümmet Bilincini önemseyen yazarımız, Mezhepçiliğe ve ırkçılığa da karşı duruşu ile mücadelesine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu