DENEMELER

Gecekondu ve Tevhid

Gecekonduda yaşayan bir insana siz yeni bir ev yapmadığınız veya vermediğiniz sürece gecekondusuna yaptığınız her hakaret ve aşağılama onu gecekondusuna daha da bağlayacaktır.

Buradan hareketle de insana içinde düştüğü şirk durumundan dolayı sürekli şirk unsuruna yönelik hakaret, aşağılama, dalga geçme vs. yaparsanız bu o kişiyi daha da bağlar putuna.

Yapmanız gereken şirkin kötülüğünden bahsetmekle birlikte daha çok TEVHİDİN önemi/gerekliliği/saflığı üzerine vurgu yaparak, konuşup insanları tefekküre sevketmek daha faydalı olacaktır.

Göreceksiniz bir süre sonra kendine yeni bir ev, yeni bir bilinç inşa edince gecekondusunu/şirkini kendi elleriyle yıkacaktır.
Yeter ki tefekküre sevk olsun.

Hakaret, aşağılama olmasın.
Şirkin kötülüğüne atıf hiç olmasın demiyorum, ama TEVHİD üzerine vurgu daha çok olsun. Demek istediğim bu.

Putların gerçek yıkılışı, zihinde/yürekte gerçekleşmesi gerekir. Bunun için de sabra ve zamana ihtiyaç var.

“Allah’tan başka yalvarıp-yakardıklarına (taptıklarına) sövmeyin; sonra onlar da haddi aşarak bilmeksizin Allah’a söverler. İşte böyle, biz her ümmete yaptıklarını süslü (çekici) gösterdik, sonra onların son varışları Rablerinedir. O, yaptıklarını onlara haber verecektir.”
(Enam:108)

Mustafa TOSUN

Tepkinizi İfade Edin
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

* Kaynak belirtmek suretiyle alıntı yapılabilir.
* Yazarın düşüncesi, sitenin genel düşüncesinden farklı olabilir (Düşünce farklılığı zenginliğimizdir).
* Yazının tüm sorumluluğu yazarın şahsına aittir.

Mustafa Tosun

Mustafa Tosun 1987, Adıyaman doğumlu. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şanlıurfa'da öğretmen olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İslami okumaları lise yıllarında başladı. Fizilal-i Kur'an Tefsirini ilk lise yıllarında okuyan yazar, Üniversite yıllarında ise okumalarına/yazmalarına aralıksız olarak devam etti ve Özgün İrade, Söz ve Adalet, Bilge Adamlar, Kur'ani Hayat, Haksöz Dergilerini takip etti. Hoca ayrımı yapmadan İslami okumalarına devam etmektedir. Kur'an Merkezli Sünnet paradigmasını, İslam Kardeşliğini ve Ümmet Bilincini önemseyen yazarımız, Mezhepçiliğe ve ırkçılığa da karşı duruşu ile mücadelesine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu