ANALİZARAŞTIRMAYAZILAR

KIZ ÇOCUKLARINA MÜŞRİKÇE BAKANLARIN DÜŞTÜKLERİ REZİLLİK VE SONUÇLARI (YAŞANMIŞ ÖYKÜ)

● Bir adam varmış, evli. Bu adamın kız çocukları oluyor ve kısa sürede ölüyorlar. Bu arada, adamın annesinin erkek çocuk isteği, oğlunu başka bir kadınla evlenmeye sürüklüyor. Üstelik adamın bir çocuğu daha yolda iken, ölen o iki çocuktan sonra…

Tabi anne karnındaki çocuğun kız mı erkek mi olduğunu bilmiyorlar. Bu süreçte kaynana olacak kadın, bir genç kızı oğluyla evlendirmeye çalışıyor. O genç kızın babasının öfkeli ve sinirli oluşu, yani kıza karşı olumsuz davranışı kız için bu evliliğe ikna olmada hızlandırıcı etken oluyor. Kaynana olacak kadın, o genç kızı gizli bir şekilde oğlu ile evlendiriyor. Bunu duyan ilk eş, hamile haliyle bir travma geçiriyor ve karnındaki çocuk bir süre sonra ölü doğuyor. Ve tabi ki doğan çocuk erkek!!!

● Adamın evlendiği ikinci karısından erkek çocuk doğuyor ve ölüyor. Bir zaman sonra da kız doğuyor ve kız yaşıyor. Tabi bu arada aynı sene içinde adam, adamın annesi ve ikinci eşten olan erkek çocuk ölüyor. Geriye ilk eş ve iki kızı ve ikinci eşten kalan bir kız kalıyor.

● İkinci genç eş, kocası ölünce kızını bırakıp başka bir adama gidiyor… İkinci kadının, ikinci kocası kendisinden yaşça çok büyük ve ondan da bir kız, bir erkek çocuğu oluyor.

●Yıllar önce yaşanmış bu olayların son perdesi bugünlerde kapanıyor ve ikinci olan genç eş, yaşlanmış bir halde bugünlerde ölüyor….

**

● Bu olay yaşanmış bir olay ve alınacak çok dersler var.
En önemlisi “erkek çocuk” saplantısı sonucu heba olan hayatlar…

● Hani biz iman etmiştik?! O kaynanada erkek çocuk saplantısı olmasa, belki bunca karmaşık olaylar yaşanmayacaktı… Ve daha ne isteksiz ve zoraki yaşamlar…
Aman Allah’ım..

● Eğitimsizlik ve cehalet insana neler yaşatıyor neler ve nesilleri etkiliyor bazı kararlar ve bazı tercihler.. 

● Eski insanları bazen övüyorum ama bu gibi konularda maalesef müşrik zihniyetinden uzak değiller.

Mustafa TOSUN

Tepkinizi İfade Edin
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

* Kaynak belirtmek suretiyle alıntı yapılabilir.
* Yazarın düşüncesi, sitenin genel düşüncesinden farklı olabilir (Düşünce farklılığı zenginliğimizdir).
* Yazının tüm sorumluluğu yazarın şahsına aittir.

Mustafa Tosun

Mustafa Tosun 1987, Adıyaman doğumlu. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şanlıurfa'da öğretmen olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. İslami okumaları lise yıllarında başladı. Fizilal-i Kur'an Tefsirini ilk lise yıllarında okuyan yazar, Üniversite yıllarında ise okumalarına/yazmalarına aralıksız olarak devam etti ve Özgün İrade, Söz ve Adalet, Bilge Adamlar, Kur'ani Hayat, Haksöz Dergilerini takip etti. Hoca ayrımı yapmadan İslami okumalarına devam etmektedir. Kur'an Merkezli Sünnet paradigmasını, İslam Kardeşliğini ve Ümmet Bilincini önemseyen yazarımız, Mezhepçiliğe ve ırkçılığa da karşı duruşu ile mücadelesine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu