Fetö ile mi Fetö zihni ile mi mücadele ?

0
662

Sevgili dostlar malumu olduğunuz üzere iki yıl evvel tarihler 15 temmuz 2016’yı gösterdiğinde Türkiye tarihinde eşi görülmemiş ve hatta darbe literatüründe dahi yeni bir soluk açmış bir darbe girişimi ile karşılaştık. Bu darbe girişimi bunca zamandır darbeye alışık olan milletimizin görmediği türden bir darbe girişimiydi. Bu aziz millet sadece Cumhuriyet tarihini ele alacak olursak;

  • 27 Mayıs 1960 darbesi
  • 12 Eylül 1980 darbesi
  • 28 Şubat 1997 postmodern darbesi

Darbelerini yaşadı. Burada not altına almaya çalıştığım darbeler aşağı yukarı birbirine benzer darbeler ve her daim milletin iradesini zapturapt altına almak isteyen bir güruhun var olma gayesidir. Ayrıca maddeler sıralamasında muhtıralar ya da e-muhtıralar yoktur. Bu Millet darbelerden başka birde muhtıra kazası gören bir millettir. Dolayısıyla bu millet darbelere alışkındır. Bir gece bildiri okunur yayınlar kesilir sokağa çıkma yasağı ilan edilir ve millet bunu kabullenir. Türkiye tarihinin son darbe girişimi 15 Temmuz’u da işte diğer darbe girişimlerinden farklı kılan tam olarak burada başlamaktaydı.

Diğer darbelerden yine yaklaşık 20 yıl sonra 27 Nisan e- muhtırasından 10 yıl sonrasıydı. Yine bir cuma akşamıydı. Zaten tüm darbeler için cuma seçilmişti, 15 Temmuz darbe girişimi için de öyle oldu. Sokaklara yine önce tanklar çıktı. Ama bu kez tarih farklı yönde aktı. O tanklar, o gece, diğer darbelerde olduğu gibi o sokaklara hakim olamadı. 1989’da Çin’in başkenti Pekin’de, Tiananmen Meydanı’nda tankların önünde duran kişi nasıl tarihe geçtiyse, o gece İstanbul ve Ankara’da tankların önüne yatanlar  silaha kafa tutanlarda tarihe adını yazdırdı. Cunta, darbe, postmodern darbe, muhtıra… Ya da e muhtıra, bildiri, kalkışma ve girişim… Hepsini yaşadı ve tanıklık etti Türkiye. İnsanlarını kaybetti, evlatlarını yitirdi. Şimdi 15 Temmuz’da o son darbe girişimine toplumca direnmenin gururunu yaşıyor. Aklını kiraya veren insan topluluğu o gece 250 insanımızın canına kıydı. 15 Temmuz darbesini diğerlerinden farklı kılan en önemli unsur 1980 sonrasında Türkiye’de peydah olmuş 40 yıl bu ülkenin içerisinde bütün dini argümanları kullanmış, hizmet, himmet, abi, abla, bağış, burs, sohbet, gibi kelimeleri neredeyse tekeline almış bir örgüt. Yani aldatan bizleri Allah ile aldatmış. (Fatır/5)

Allah aklını kullanmayanları pisliğe mahkum edeceğini söylüyor (yunus/100) ayetinde. Akıl bizi özgür kılan, Yaratıcıdan başkasını ilahlaştırmayacağımız bir sistemdir. Ancak aklın kiraya verilmesi, sen düşünme ben düşünürüm senin yerine denilmesi, efendi hazretlerinden iyimi bileceksin denilmesi, adam dünyayı yönetiyor sen kimsin ya da kainat efendileri, ya da kendini mehdi ilan edenler, sahi ya aklımızı vermek istesek bile akıl kiralamaya meraklı o kadar önde olma çabası güden var ki. Ama merak etmeyin biraz sorgulama yeteneği gelişmiş bireylerde ya da toplumlarda sizin aklınızı alıpta kimse başına bela etmek istemez. Koşulsun itaat varsa gel derler ama yok sorgulama ya da acabalar hiç kapının önünden dahi geçemezsiniz. Aynı yeniçeri ocağına köylü devşirmelerden başka şehirli, ya da ticaretle uğraşan yahudilerin çocuğu alınmadığı gibi.

Fetö ile mücadele ettik, hala etmekteyiz de. Ancak zihin yapısı tam olarak yukarıda bahsettiğim olan yapıyla nasıl mücadele edeceğiz. Fetö olaylarının ilk çıkış aşamasında Devlet ile cemaat lideri arasında ki sürtüşmeler patlak vermişti. Peki düşünün bugün ki Devlet ile farklı bir cemaat arasında aynı şekilde sürtüşmeler başlasa ve konu buralara kadar gelse sahi yeni olay da kimin yanında olurlar.Aklını farklı bir organa kiraya verenler ve bugün Fetö’ye atanlar hain diyenler kendileri bu durum karşısında ne diyecek acaba.

Tarih ders çıkartmazsak tekerrür eder azizim. Şimdi ise öncelikle şükretmek zamanı. Akabinde ise yaratana aklımızı alma Yarabbi, aklımızı kullanma yeteneği ver Yarabbi, seninle aldatanlara aldanmamıza izin verme Allah’ım, izin verme ki bizleri pisliğe mahkum etme, diye bol bol yalvarmak zamanı.

Son söz olarak devlet zarar gördü ancak bu zarar kısa sürede toparlar kendini ki toparladı da. Peki İslam’ın adına sürülmeye çalışılan bu lekeye ne demeli ? Gelin hep birlikte örnek bir Müslüman nasıl olunurun mücadelesine girişelim de Sapıklara, sapkınlara, din bezirganlarına, prim vermeyelim…

Sağlıcakla ve selametle

REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.
REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.