Hayatta en zor iş hangisi ?

0
630

Hayatta En zor iş hangisi
Çağımızın ve geleceğimizin en zor ve en ağır işi.

Sizce bu zor ve ağır iş ne olabilir. Baştan söyleyeyim ki verilecek cevaplar, insanların bedelini ödedikleri mücadelelerine göre farklı olacaktır. Herkes doğruluğun savunucusu görünse de gelecekte en ağır ve en zor işin doğru olmak, doğru kalmak, hakkın yanında olmak ve hak üzere yaşamaktır diyemeyenler henüz bu değerlerin bedelini ödemedikleri içindir.

Esasen zor ve ağır olan doğruluk değildir. Zira doğru olmak yaratılıştaki fıtratımızda var olan ve her insanın yaşadığında mutluluk ve huzur duyduğu bir durumdur. Dolayısıyla zor olan eğriliktir, çıkarları için eğilmektir, bukalemun gibi ortama göre renkten renge girmektir. Ancak bir yerde köpekler serbest, taşlar bağlı ise işte o zaman adamlığını korumak; adam gibi adam olmakla mümkündür.

Evet iddia ediyorum çağımızın ve geleceğin en zor ve en ağır işi Adem gibi adam olmaktır. Ancak ne olursa olsun özellikle gençlere asla unutmamaları gereken hayat ilkelerinden bir tanesini belki de en önemlisini yüreklerine ve zihinlerine silinmemek üzere kaydetmeleri için kaydediyorum.

Aziz ve asil insan:
Şartlar ne olursa olsun doğruluktan ayrılmamanın, hakkın ve hakikatin yanında olmanın ateşten gömleğini giyin ama, çıkarlarınızın, korkularınızın ve ucuz pazarlıkların deli gömleğini asla giymeyin. Herkes sizi terk etse de bana Allah yeter diyerek dürüstlüğü ve doğruluğu asla ama asla terk etmeyin

Kur’an Yusuf suresi 103 te doğru olanların az olacağını 106. Ayette de doğru olanların da çoğunun doğruluk şemsiyesi altında yanlışı ve kolay olanı tercih ederek yaşayacağını haber verir. Bedeli ağır olabilir, bu dünyada hemen karşılığı da olmaya bilir ama siz yine de doğruluktan asla ayrılmayın. Zira er ya da geç kesinlikle doğru olanlar kazanacaktır.

Bir mütefekkirin günlüğünden

REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.
REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.