Bir darbe hikayesi: 28 Şubat!

0
772

Bir darbe operasyonu. Bin yıl sürecek denilen komplike bir girişim. İnanın hala ayrıntı düzeyinde çözülebilen bir operasyon değil. Çözülebildiği kadarı ile artık bilebildiğimiz bir kaç materyal var. O da bu girişimi askeri istihbaratın hazırladığı, saha personellerinin oynadığı, dönemin emparyal medyasının da tezgahın da pazarladığı.

Hatırlayanınız var mı ? Müslüm Gündüz, Fadime Şahin, Ali Kalkancı, Aczmendiler ve her gün Ankara/Etimesgut’ta açığa çıkan domuz bağı ile öldürülen insanlar betona gömülen canlar. Ve daha neler neler. Belki bir başka yazılarda daha detaylı yazarım.
Hatırladınız mı ? Ha eğer hatırlayamadıysanız ya ilginiz yoktur İslami tebaanın bu operasyon doğrultusun da çektiklerine ya da yaşınız çok genç.
Hatırlayalım Erbakan hükümetinin devrilmesine zemin hazırlamak ve dolayısıyla Müslümanları Ahlak yoksunu sapık, ölüm sever cemaatçi aklını kiraya vermiş olarak göstermekti. Müslüm Gündüz, jandarmanın askeri istihbaratında görevli bir astsubaydı. Ayrıca Aczmendi rolü yapanların yüzde 40’ı sivil görünümlü askerdi.

Şimdi sizlere 28 Şubat postmodern darbeden 15 yıl sonra Vatan gazetesine konuşan bir askerin açıklamalarını sunuyorum.

‘Onbaşı Sarmusak’ 15 yıl sonra konuştu

Burak BİLGE / VATAN İSTİHBARAT | 13 Nisan 2012 Cuma

Batı Çalışma Grubu belgelerini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Emniyet İstihbarata sızdırdığı gerekçesiyle yargılanan “Köstebek Davası”nın ünlü ismi Kadir Sarmusak’ı 15 yıl sonra VATAN buldu.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in “şerefsiz onbaşı” diye hitap ettiği Sarmusak’a 15 yıl sonra VATAN ulaştı. İşte Sarmusak’ın anlattıkları: “Henüz bir dava açılmadı ancak 28 Şubat sürecinde en çok mağdur olan kişi benim. Hakkında sahte belge düzenlenen kişi benim. Ben yargılandığım davada, beni mahkum ettirmek için Çevik Bir’in hakim albay ile birlikte sahte belge düzenlediğini ispatlamış bir kişiyim. Bu soruşturmanın ortaya çıkışı aslında o davayla ilgilidir. Savcılık bizden ne talep edecek ne olacak biz de bekliyoruz. Yani her an çağrı gelebilir bize. Çağrı gelmezse de bir dava açıldığında gidip müdahil olacağım.”

‘Ergenekon’un merkezi‘

“Şu anda konuşulanlar gerçeklerin yüzde 10’unu içeriyor. Esas gerçekler ortaya çıktığında bu ciddi sansasyonel etki yapar. Bugün Ergenekon adı altında servis edilen tüm çalışmanın esas kökeni 28 Şubat’tır. Bundan önceki yapılan tüm müdahaleler yapılanlar yanlıştır. Şu anda merkeze gidiyorlar. Eğer 28 Şubat’a dokunamazsanız Ergenekon’u ortaya çıkartamazsınız. Çünkü Ergenekon mantığı 28 Şubat’ta şekillendi.”

‘Her şeyi iki albay planladı’

“Yakalama kararı çıkarılan Albay E.Ş. esas operasyonun merkezidir. Yakalanmadı o, yurt dışına çıkmış olabilir. Esas bomba Binbaşı M.A. yakalandığı zaman ortaya çıkacak. Şimdi neden yakalama kararlarında o yok bilmiyorum. Bu işi iki binbaşı planladı: M.A. ile L.E… Zaten L. E. Ergenekon’dan içeride. Albay M.A.’nın ismi de çok temiz değil. O daha önce çok büyük bir kantin soygunu yaptı.”

‘Aczmendilerin çoğu askerdi’

“Şu anda Iceberg’in görünen yüzünü açıyorlar. Soruşturma ilerledikçe hepsinin hakkında yakalama kararı çıkartılacağına ben eminim. Eğer konuşursak çok şeyin aydınlığa çıkacağına eminim. Ben bu zamana kadar hiç konuşmadım. 15 yıl geçti! Siz askeri sorgunun ne demek olduğunu biliyor musunuz? 11 günüm kayıp benim. Nerede olduğum belli değil. Hiçbir kaydım tutulmadı. Beni öldürmeyi de düşündüler. Ama adamlar o kadar emin şekilde pazarlık ettik ki, eğer ben ölseydim bugün saklı kaldı dediğiniz birçok şey piyasada olacaktı. Aczmendilerin durumu neden sorgulanmıyor. O dönem Aczmendilerin yüzde 40’ı asker kökenliydi. Bunlar fotoğraflarla tespit edilmişti. O başörtü eyleminde halkı galeyana getirmek isteyenlerin 20’sinin rütbeli asker olduğu tespit edildi. Hanefi Avcı cezaevine girdiği gün bu askerlerin ismini açıklayacağını söylemişti. Ertesi gün serbest kaldı.”

Derleyen: Yasin KONYA

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/-onbasi-sarmusak–15-yil-sonra-konustu-443487-gundem/

REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.
REKLAM GELİRLERİMİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK İNFAK EDİLMEKTEDİR.